Orlaivio bagažas

Orlaivio bagažas

Daug spėliojate ką galima dėtis į orlaivio bagažą ar ne?

Prieš kelis mėnesius man teko skristi į Londoną, jei tiksliau, Lutono oro uostą, į kurį buvo įsigyti aviabilietai ir kur mane pasitiko giminaitis. Skridau pirmą kartą, todėl taip pat kaip ir Jūs kažkada ar tie kurie skrido pirmą kartą, intensyviai ieškojau informacijos apie orlaivio bagažą ir kokius daiktus galima pasiimti ir kokie yra draudžiami.

Oi kiek informacijos gavau, ne tas žodis. Ieškodamas informacijos internete supratau tik viena, kad forumuose chebra bando arba tik apsimeta, kad viską žino, todėl rašinėja apie viską iš eilės ir apie beleką, kad tik rašyti.

Naudinga pasidomėti:

Nupirkti pigūs lėktuvų bilietai mane vertė atidžiau pasidomėti informacija apie rankinio bagažo turinį skrydžio metu, kas leidžiama, o kas griežtai draudžiama. Pavyzdžiui, daugeliui iš rašančiųjų kilo labai opus klausimas dėl cigarečių kiekio rankiniame bagaže. Vieni rašė, kad galima pasiimti tik tris blokus, tai yra vos 30 pakelių, kiti kalbėjo didesniais kiekiais, apie 30. Aš netikėjau nei tais, nei tais, todėl bandžiau susirasti informaciją pačių oro bendrovių svetainėse, kur aprašomi neleistini ir draudžiami daiktai. Taigi, cigarečių kiekio ten nebuvo, nebuvo ir kaip draudžiamų daiktų. Kai kurie kalbėjo, kad reikia su savimi turėti ir prekių, tai yra cigarečių pirkimo kvitukus, kad muitininkams paprašius galėtumėte parodyti.

Bet su savimi neėmiau nė vieno pakelio. Nusprendžiau patikrinti ir pažiūrėti ką žmonės su savimi gabena. Taigi, skrydžio metu mačiau įvairaus plauko žmonių, nuo juodadarbių iki verslininkų ar vip klase skrendančių piliečių ir nebūtinai iš Lietuvos. Mačiau ir cigaretes gabenusių merginų ir nepatikėsite, jos visą rankinį bagažą sudarė tik cigarečių pakeliai. Žinoma, blokai buvo išpakuoti, greičiausiai tam, kad jų daugiau tilptų. Iš rankinės dydžio spėju, kas gražios panelės rankinėje buvo apie 15-20 blogų cigarečių, kas išvertus į pakelių vienetą būtų apie 150-200 pakelių cigarečių. Mergina į muitinę prisidavė bagažą patikrai priešais mane, todėl mačiau viską kas ir kaip vyko. Muitininkai nieko jos neklausinėjo, tik peršvietė padėtą rankinę ir striukes. Kai ji praėjo pro metalo detektoriaus vartelius, jai buvo leista pasiimti visus savo daiktus.

Su šiuo bagažu ji įlipo į lėktuvą ir ramiai nusileido Londone, kur Lutono oro uoste prisidavė pasų registravimo poste ir ramiai sau nužingsniavo išėjimo link.

Taigi, mano asmeninė išvada yra tokia, kad cigarečių pakelių galima vežtis tiek, kiek leidžia rankinio bagažo išmatavimai, jei jį visą užpildysite tik cigarečių pakeliais 🙂

Kitas dalykas, kurio nederėtų daryti, tai į rankinį orlaivio bagažą imti didesnių nei 100 ml talpos skysčių buteliukų, nes su didesnės talpos buteliukais teks atsisveikinti dar priėjus paso registravimo langelio. Taigi, patartina vadovautis kiekvienos oro bendrovės, kuria skrendate reikalavimais, nes jie, pas kiekvieną bendrovę yra skirtingi ir į tai reikėtų atsižvelgti, jei planuojate kelionę be nuotykių. Kiekviena bendrovė, savo tinklaraštyje skelbia apie leistinus ir draudžiamus daiktus, nes yra pateiktas jų visas sąrašas. Žinoma, yra ir riboto kiekio daiktai, gal greičiau maisto produktai, leidau sau pajuokauti. Aš kalbu apie degtinės kiekį rankiniame bagaže, kurio leistina norma yra 1litras. Dėl didesnio kiekio kylančių problemų nežinau, neteko susidurti, bet ir bandyti kažkodėl tai nesinori 🙂

Tad, prieš tai, kai pigus aviabilietai atsidurs Jūsų elektroninio pašto dėžutėje arba rankose, būtinai pasidomėkite apie draudžiamus daiktus skrydžio metu, kurie negalimi Jūsų rankiniame bagaže. Saugokite savo laiką ir nervus, nes atsiradus nesusipratimams, jų tikrai išleisite daugiau, nei gausite naudos.

Sėkmės rūšiuojant ir apsisprendžiant, ką dėti į savo orlaivio nemokamą rankinį bagažą!